środa, 31 sierpnia 2016

BOOK TOUR "Unieważnienie" - Emma Chase


Dziś przychodzę do Was z kolejną książką, przeczytaną w ramach Book Tour, organizowanego przez autorkę bloga Literacki Świat Cyrysi. Tym razem trafił w moje ręce typowy romans.
      Stanton Shaw jest cenionym obrońcą w Waszyngtonie. Jego kariera rozwija się w szybkim tempie. Błyskotliwy i ambitny mężczyzna potrafi zawojować całą damską część ławy przysięgłych na sali sądowej. Jednak na drugim końcu kraju żyje jego córeczka Presley i pierwsza miłość Jenny.
     Wszystko idzie tak, jak sobie Stanton zaplanował. Do dnia aż otrzymuje zaproszenie na ślub swojej dziewczyny. Nie może znieść myśli, że jego kochana Jenny może wyjść za kogoś innego. Mężczyzna postanawia działać. Wyrusza do rodzinnej miejscowości, przekonać kobietę aby nie brała ślubu. Jednak nie jedzie tam sam.
      Towarzyszy mu Sofia Santos, utalentowana prawniczka, współpracownica i "przyjaciółka do łóżka". Początkowo kobieta jest oporna, jednak mężczyzna tak długo błagał, aż się zgodziła, aby pomogła mu odzyskać Jenny. Tylko czy aby wszystko pójdzie zgodnie z planem? Cóż, nie zawsze...
       Nie będę owijać w bawełnę - "Unieważnienie" to typowe romansidło z wątkiem erotycznym w tle. To jest teraz modne, nieprawdaż? Staram się unikać tego typu powieści. Ale coś mnie, po przeczytaniu blurba, ciągnęło, aby po nią sięgnąć. I w sumie nie żałuję. Mimo wątku, za którym nie przepadam, powieść Emmy Chase jest przyjemną i zabawną lekturą, którą czyta się bardzo szybko. Z ciekawością śledziłam co się będzie działo dalej pomiędzy Sofią i Santosem, czy mężczyźnie uda się przekonać Jenny aby nie wychodziła za mąż itd.
      Postacie w powieści są oryginalne i zapadające w pamięć. Naprawdę, każdy tutaj się wyróżnia i sprawia, że powieść nabiera kolorytu. Moje serce zdobyła Bunia, babcia Jenny, która zawsze przesiadywała z dubeltówką na tarasie oraz wyzwolona siostra Stantona Mary. Oj ona zdecydowanie jest ciekawą osobowością i chętnie przeczytałabym co się dalej u niej dzieje. Zawsze kiedy pojawiała się na scenie, na mojej twarzy gościł uśmiech. 
     Na uwagę zasługuje to, jak świetnie Emma Chase tworzy dialogi między bohaterami. Nie raz parskałam śmiechem czytając potyczki słowne Sofii i Stantona oraz ich współpracowników. Może sam początek nie obfituje w tego typu żarty, ale im dalej tym było tego więcej. A jak już bohaterowie nasi docierają do domu rodzinnego prawnika to już w ogóle. W sumie to wtedy dla mnie zaczęła się właściwa powieść. 
    Reasumując powieść Emmy Chase wyróżnia się spośród innych, które zawierają wątki erotyczne. Jest ciekawa, zabawna i przyjemnie przy niej spędziłam czas, chwilami zaśmiewając się w głos. Bohaterowie są oryginalni i nie wyidealizowani. Myślę, że warto sięgnąć po "Unieważnienie", jeśli chcemy spędzić miło i przyjemnie czas, zrelaksować się.Naprawdę dobre czytadło :-)
Tytuł:  "Unieważnienie"
Autor: Emma Chase
Wydawca:  Filia
Rok: 2016
Ocena:  6/10
Unieważnienie [Emma Chase]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez