czwartek, 19 grudnia 2013

"Po drugiej stronie" - Michael Harold Brown


       Któż z nas się nie zastanawiał choć raz w życiu, co się stanie z nami po śmierci? I to pytanie chyba dotyczy wszystkich ludzi, nawet tych, którzy nie wierzą w Boga. Jednak niektórzy z nas wiedzą, co się będzie dziać z nami po śmierci, przynajmniej w pewnym stopniu. To są osoby, które przeżyły śmierć kliniczną.

      I o takich osobach jest właśnie książka Michaela H. Browna "Po drugiej stronie". Jest to zapis relacji osób, które znalazły się w stanie śmierci klinicznej. Opisują co się działo, kiedy serce przestało bić. Wielu z nich opowiada, że widziało tunel lub korytarz na końcu którego spotkało świetlistą postać.

     Nie będę więcej przybliżać treści książki, bo te kilka zdań w zupełności oddają zarys "fabuły". Michael H. Brown przybliża czytelnikowi relacje osób, które doświadczyły czegoś, co większości z nas będzie nam dane ujrzeć dopiero po śmierci. Jest to dosyć ciekawy temat na książkę. Większość relacji jest do siebie podobna, jednak wszystkie razem dają nam pogląd na to, jak wyglądają miejsca do którego możemy trafić po śmierci - niebo, czyściec i piekło. 

     Nie powiem, że jest to książkowe arcydzieło, ale daje do myślenia. Autor stara się przekazać nam, jak powinniśmy postępować, żeby nie trafić do piekła lub uniknąć czyśćca. Niby są to rzeczy proste i oczywiste, ale mogą nas zaskoczyć i skłonić do zastanowienia się nad własnym życiem.

   Oprócz opowieści osób, które przeżyły śmierć kliniczną, autor często wtrąca swoje komentarze. Chwilami miałam wrażenie, że czytam w kółko o tym samym. Było to dość nużące, aczkolwiek samą książkę odbieram jak najbardziej pozytywnie. Potraktowałam ją jako odskocznię od dotychczas czytanych gatunków. Myślę, że warto.
Tytuł: "Po drugiej stronie"
Autor: Michael Harold Brown
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok: 2013
Ocena:  6/10
Po drugiej stronie [Michael H. Brown]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu M

3 komentarze:

awiola on 19 grudnia 2013 13:12 pisze...

Książka już czeka na mojej półce. Mam nadzieję, że dla mnie nie będzie nużąca.

Upadły czy Anioł on 19 grudnia 2013 18:42 pisze...

lubię takie klimaty może się skusze :)

Dante on 20 grudnia 2013 06:38 pisze...

Wydaje się być ciekawą pozycją do przeczytania:)
Obserwuję i liczę na odwzajemnienie:)
http://nolongernightmare.blogspot.com/

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez