środa, 12 października 2016

BOOK TOUR: "Czy wspominałem, że Cię potrzebuję?" - Estelle Maskame


  Jeśli jeszcze nie znudziliście się recenzjami, które powstają w ramach BOOK TOUR to zapraszam do lektury. Przyznam szczerze, że jest to bardzo fajna inicjatywa, dzięki której tacy blogerzy jak ja (czytaj: współpracującą z jednym wydawnictwem) mają możliwość przeczytania książki dość nowej, nie tracąc przy tym pieniędzy i stresu (jeśli powieść nie przypadnie nam do gustu ;-)). Ten Book Tour także został zorganizowany przez Cyrysię i Wydawnictwo Feeria Young.
       Eden nie widziała swojego najstarszego przyrodniego brata przez cały rok. Teraz, na jego zaproszenie, leci do Nowego Jorku na sześć tygodni. Wydaje się, że wszystko jest w porządku, uczucie między nimi wygasło. Eden ma swojego chłopca, którego kocha. Jednak czy to uczucie przetrwa rozłąkę i spotkanie z pierwszą miłością? To już takie pewne nie jest.
     Te sześć tygodni spędzonych w Nowym Jorku pokazuje dziewczynie, że nie wszystko jest takie, jakie się wydaje. Eden musi wybrać między dwoma chłopcami. A jej wybór może nieźle namieszać w jej rodzinie.
      Drugą część serii DIMILY zaliczam do zdecydowanie bardziej udanych lektur, w porównaniu z pierwszą częścią. Sama nie wiem z czego to wynika - najprawdopodobniej z tego, iż autorka wprowadziła postacie, które na pewno nadały koloryt całej powieści. I jakoś tak więcej się dzieje. I ten klimat, który się tworzy, kiedy autorka opisuje Nowy Jork. Jakoś do tej pory miałam stosunek do tego miasta zupełnie obojętny. Jednak to się zmieniło po przeczytaniu "Czy wspominałem, że Cię potrzebuję". Estelle Maskame udało się przenieść na kartki powieści magię tego miejsca. I to jest nie lada wyczyn, bo rzadko się zdarza, żeby dzięki powieści udało się zainteresować mnie konkretnym obszarem. A tu proszę! Poczułam nieodpartą ochotę poszukania lektur, w których wydarzenia osadzone są w Nowym Jorku. No po prostu jakaś magia się tutaj zadziała!
    Dość tego słodzenia. Teraz czas na szczyptę dziegciu. Ooch, jakże mnie ta Eden momentami denerwowała! Te jej niezdecydowanie, załamanie. A już jak przegięła z alkoholem i zaczęła rozrabiać to miałam ochotę rzucić książką o ścianę! Ja wiem, że po procentach tracimy hamulce, ale no po prostu jej zachowanie tak mnie irytowało, że hej! Hej! Typowa rozkapryszona nastolatka. No nie podobało mi się to i już. Zdecydowanie najlepszymi postaciami byli Snake i Emily.
    Podsumowując druga część serii DIMILY jest zdecydowanie lepsza od pierwszej. Przyjemnie się ją czyta, poza małymi zgrzytami. Fajna odskocznia od poważniejszej literatury. Do poduszki w sam raz. Fanki pierwszej części powinny być usatysfakcjonowane.


Tytuł:  "Czy wspominałem, że Cię potrzebuję"
Seria: DIMILY
Autor:  Estelle Maskame
Wydawca: Feeria Young
Rok: 2016
Ocena:  6/10 
Dimily Tom 2: Czy wspominałem, że Cię potrzebuję? [Estelle Maskame]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez