czwartek, 4 października 2012

"Nadciąga burza. Strażnicy historii" -Damian Dibben            W ostatnim okresie na rynku książkowym pojawia się coraz więcej publikacji nawiązujących do podróży w czasie. Możliwość przeżycia takiej przygody, chociażby tylko na kartkach książki, staje się coraz bardziej atrakcyjna. Taką okazję daje nam debiutujący w roli pisarza, Damian Dibben, który do tej pory pracował jako scenarzysta przy różnego rodzaju filmach. „Strażnicy historii. Nadciąga burza” to jego pierwsza powieść, a już została okrzyknięta mianem bestsellera.

        Kilkunastoletniemu Jake Djonesowi wydawało się, że ma normalne życie i troszkę zwariowanych rodziców, którzy prowadząc sklep z wyposażeniem łazienek często wyjeżdżali na różnego rodzaju targi. Jednak wszystko się diametralnie zmieniło pewnego burzowego wieczoru. Jake wracając ze szkoły został porwany przez nieznanego jegomościa, który powiedział mu, że wie co się stało z jego rodzicami, którzy podobno zaginęli bez wieści. Ta część młodego chłopca, która pragnęła przeżyć przygodę sprawiła, że poszedł za nieznajomym. Od tego momentu wszystko się zmienia. Jake wkroczył do nieznanego mu dotąd świata, gdzie rzeczywistość miesza się z historią. Do Tajnych Służb Strażników Historii..

        Powieść już po pierwszych kilku stronach przenosi nas w magiczny świat historii i wielkich tajemnic. Możliwość cofnięcia się w czasie sprawia, że czytelnik nie może oderwać się od książki. Mnie także wciągnęła. I porwie każdą osobę, która uwielbia przygody i historię.

         Damian Dibben stworzył niesamowity klimat, jaki brakuje w wielu powieściach. Książka jest napisana prostym językiem, który sprawia, że strony pochłania się w szybkim tempie. Sama nie przepadam za powieściami, które nawiązują do podróży historycznych, jednak „Strażnicy historii” uświadomiły mi, że mogą one być bardzo ciekawe i niekoniecznie nudne.

      Książkę mogę polecić, każdemu, kto uwielbia powieści historyczno-przygodowe. Mogłaby być idealnym prezentem dla dziecka, które nie przepada za czytaniem. Myślę, że dzięki „Strażnikom historii” można by zachęcić do czytania nawet najbardziej opornych. I coś jest w określeniu Jake Djonesa następcą Harry`ego Pottera. Miejmy nadzieję, że ta książka osiągnie podobny sukces. Ja już nie mogę się następnej części przygód Jake`a.


Tytuł: Nadciąga burza. Strażnicy Historii
Autor: Damian Dibben
Wydawca: Egmont
Data: 2012
Moja ocena 4/5
          8/10

Nadciąga burza. Strażnicy historii - CYFROTEKA.PL

Książkę mogłam zrecenzować dzięki serwisowi nakanapie.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez