czwartek, 4 października 2012

"Przeżyłem śmierć. Prawdziwa historia człowieka, który umarł dwa razy" -Dannion Brinkley          Na pewno każdy chociaż raz zastanawiał się co nas czeka po śmierci. Jak będzie wyglądało życie po życiu. Są na świecie osoby, które miały okazję przekonać się, co na nas czeka. One przeżyły własną śmierć. Wśród tych ludzi znalazł się Dannion Brinkley, który opowiedział swoją podróż w zaświaty w książce „Przeżyłem śmierć.” To, co tam znajdziemy może nas wszystkich zaskoczyć. Sięgając po książkę Brinkley`a miałam mieszane uczucia. Bo cóż mogę nowego dowiedzieć się, co będzie po śmierci? Każdy człowiek wierzący posiada wizję zaświatów podaną nam od Boga.

        Dannion podczas burzy rozmawiał ze swoim przyjacielem przez telefon. W tym momencie piorun trafił w niego. Pomimo prób ratowania jego życia, lekarz, który przyjechał na miejsce stwierdził zgon. Jednak po kilku godzinach mężczyzna zaczął dawać oznaki życia. W tym czasie Dannion przebył długą i niesamowitą podróż do świata zamarłych i z powrotem do swojego ciała. To wydarzenie – całkowicie go odmieniło. Dannion zaczyna swoją opowieść właśnie od momentu trafienia piorunem, następnie opisuje swoją długą i żmudną drogę do powrotu do zdrowia. Czytelnik widzi, jak wielka zmiana w nim zaszła. Z niczym przejmującego się człowieka stał się osobą, która pragnie czynić dobro. Bohater odpowiada nam na pytanie, co się dzieje po śmierci z duszą człowieka. Uświadamia czytającemu, że każdy z nas ma w swoim życiu jakieś zadanie do wypełnienia, a nasze czyny, te dobre jak i złe, mają wpływ na losy całego świata.

          Opowieść Janniona Brinkley`a jest naprawdę ciekawą i interesującą pozycją, którą każdy, kto wierzy lub nie w życie po śmierci powinien przeczytać. Daje czytelnikowi do myślenia i uchyla rąbka tajemnicy dotyczącej tego, co nas czeka po śmierci. Biorąc za przykład bohatera książki „Przeżyłem śmierć” można dojść do wniosku, że nie trzeba bać się śmierci.

      Książkę mogę polecić każdemu, kto interesuje się „życiem po życiu” i wręcz powinna to być obowiązkowa pozycja dla fanatyków religijnych. Napisana jest prostym, zrozumiałym językiem i nikt nie powinien mieć problemów ze zrozumieniem przesłania, jakie płynie z opowieści Janniona. Bardzo dobrym cytatem zachęcającym do sięgnięcia po tę książkę jest: „Religia jest dobra, lecz nie pozwól ludziom, by nimi zawładnęła.” Te słowa usłyszał Dannion, będąc wśród zmarłych.

Tytuł: Przeżyłem śmierć. Prawdziwa historia człowieka, który umarł dwa razy
Autor: Dannion Brinkley
Wydawca: Studio Astropsychologii
Data: 2011
Moja ocena 5/5
          8/10

Książkę mogłam zrecenzować dzięki serwisowi nakanapie.pl

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez