wtorek, 30 kwietnia 2013

"Tata reporter" - Sergiusz Pinkwart


         Kilka dni temu wydawnictwo Akapit Press przesłało mi kilka książek do recenzji. Nie wybierałam tytułów, toteż nie wiedziałam czego się spodziewać. Akapit Press wydaje głównie książki dla młodzieży. Tyle wiedziałam, jednak nie miałam pojęcia, jakie książki do mnie trafią. Na pierwszy rzut wybrałam najcieńszą książeczkę, bo mającą tylko 96 stron. Jej tytuł to  "Tata reporter". Autorem jest Sergiusz Pinkwart. Tyle wiem. To nie będzie długa i wnikliwa recenzja.       

      Mama trójka dzieci i tata dziennikarz, który ciągle jest w rozjazdach. Wszyscy mają imiona zaczynające się od "Ma". Tak naprawdę to dzieci wychowuje mama Marysia. Taty Mariusza nigdy nie ma w domu. Marcin, który opowiada nam o swojej rodzinie jest taką złotą rączką. Naprawia urządzenia w zastępstwie taty Mariusza. Brat Marcina, Maciek jest bardzo dobrym kucharzem. Ma zdolności przywódcze, przez co podczas gotowania wydaje rozkazy innym, sam nie tykając się przygotowania potraw. :)


            "Tata reporter" to zabawna, krótka opowieść dla dzieci. Częste wyjazdy ojca sprawiają, że rodzina musi sobie radzić bez męskiego członka. Jego rolę przejmuje najmłodszy brat, a mama przez dzieci uważana jest za bohaterkę, która musi sobie radzić ze wszystkimi problemami. "Tata reporter" to zabawna powiastka o przygodach rodzinki. Zbyt wiele nie mogę napisać na jej temat. Czy zawiera w sobie przesłanie? Owszem. Wiele jest takich rodzin, w których nieustanna nieobecność ojca sprawia, że dzieci za nią tęsknią i są zmuszone szybciej wydorośleć. Na pewno młoda osóbka nie wyciągnie takich wniosków jak ja, ale na pewno miło spędzi czas przy tej lekturze. :)


Tytuł: "Tata reporter"
Autor: Sergiusz Pinkwart
Wydawca: Akapit Press
Rok: 2013
Ocena  Brak


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Akapit Press
1 komentarze:

Anika on 30 kwietnia 2013 18:15 pisze...

Twój blog został nominowany! Zapraszam Cię do zabawy: Nominacja do Liebster Award :-). Nagroda do odebrania oraz szczegóły na mojej stronie http://inspirujacacodziennosc.blogspot.com/2013/04/zoty-pak-ancuszek-obiecujacych-blogow.html
Pozdrawiam

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez