poniedziałek, 20 stycznia 2014

"Duchy wokół nas" - Michael Harold Brown


     Nie raz, będąc sami w domu, możemy odczuwać czyjąś obecność. Zwykły śmiertelnik może wtedy poczuć się bardzo nieswojo. Ale to jeszcze nic - gorzej, jak nagle radio włącza się samo, zamknięte drzwi zaczynają trzaskać itp. Wtedy już wiemy, że mamy do czynienia z duchami. I właśnie o tych bytach jest książka Michaela H. Browna "Duchy wokół nas".

       Autor w swojej publikacji przedstawia nam relacje ludzi, którzy mieli do czynienia z duchami - tymi dobrymi, jak i tymi złymi. Często one mają ogromny wpływ na nasze życie. Dobrze jest, jeśli trafimy na dobrego ducha - wtedy nie musimy się tego spotkania bać. Gorzej, jeśli będzie to zły duch. Może on być zagrożeniem dla nas, ale także dla naszych najbliższych. 

    W książce "Duchy wokół nas" autor często powtarza, że musimy wierzyć i oddać się modlitwie. Tylko w ten sposób możemy uchronić się od złego działania duchów. Na potwierdzenie tych słów, pisarz przytacza mnóstwo przykładów ludzi, którzy zetknęli się z innym bytem. Zakończenia tych historii były różne, niektóre naprawdę mogą szokować. 

   "Duchy wokół nas" same w sobie jest dosyć interesującą lekturą. No ale. Bo ale niestety jest. Jak dla mnie zbyt dużo tutaj komentarzy autora, powtarzania w kółko tego samego, do znudzenia. Gdyby tak skrócić tę pozycję do samych relacji osób, które spotkały w swoim życiu duchy, byłaby to o wiele ciekawsza pozycja. Chwilami naprawdę się nudziłam, czytając wywody Browna. Jego komentarze zajmują jakieś 3/4 książki. To dla mnie stanowczo za dużo. 

   Sama tematyka książki jest naprawdę bardzo ciekawa. I to właśnie ona mnie skłoniła do sięgnięcia po nią. Jednak spodziewałam się czegoś zupełnie innego. Bo wydaje mi się, że brakuje takich pozycji na rynku, które relacjonowałyby, bez zbędnych komentarzy, spotkania z duchami. Wydaje mi się, że to jest naprawdę interesujące zagadnienie dla każdego człowieka. No ale nie otrzymałam tego, czego chciałam. Trudno. Może następna, tego typu pozycja będzie lepszym wyborem. Niemniej myślę, że mimo wszystko warto zaznajomić się z tą książką. Tytuł: "Duchy wokół nas"
Autor: Michael Harold Brown
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok: 2013
Ocena:  5/10
Duchy wokół nas [Michael H. Brown]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE
 

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu M

4 komentarze:

amp H on 20 stycznia 2014 11:31 pisze...

Niestety często ominięcie komentarzy oznaczałoby wypuszczenie pozycji mającej góra 100 stron. Sporo ludzi nie chce na takie tematy rozmawiać, a tym bardziej nie życzy sobie umieszczania ich relacji w jakiejkolwiek publikacji...

awiola on 20 stycznia 2014 11:58 pisze...

Książka już czeka na mojej półce. Szkoda, że się rozczarowałaś.

Ewelina W on 20 stycznia 2014 12:15 pisze...

@awiola - ale może Tobie się spodoba :)

Marta Mała Mi on 20 stycznia 2014 16:38 pisze...

Podobne miałam zdanie. Niektóre historie były mocno naciągane, ale inne naprawdę jeżyły włosy na głowie. Brown jednak udowadnia, że życie pozaziemskie, podobnie jak religia to kwestia wiary, no bo skoro trzeba się modlić do Chrystusa i Matki Boskiej to co z osobami wyznającymi inną wiarę?

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez