sobota, 11 stycznia 2014

"Przebudzenia doktora Sørena" - Magdalena Kempna


       Czas na pierwszą recenzję w Nowym Roku. Ostatnio nie mam weny do pisania, ale do czytania owszem. Może to zmęczenie materiału daje o sobie znać. Wybaczcie marazm na blogu. Postaram się poprawić. A teraz czas na recenzję.

     Książka Magdaleny Kepmnej została nagrodzona w konkursie  Literacki Debiut Roku, organizowanym przez wydawnictwo Novae Res. Zaserwowała nam powieść fantasy, która zawiera w sobie elementy kryminału. Muszę powiedzieć, że to dość ciekawe połączenie.

    Akcja powieści rozgrywa się w pałacu Nort. Rządzi tam król Linnamen, który słynie z tego, że jego ulubionym zajęciem jest rozwiązywanie kryminalnych zagadek. Tym razem przyjdzie mu zmierzyć się z tajemnicą, która może kosztować go życie. Dzięki swojemu nadwornemu lekarzowi, Sorenowi, wie, że ktoś czyha na jego życie. Doktor Soren nie jest zwykłym człowiekiem - jest Innym - półwampirem. Stąd posiada pewne umiejętności, które w tym przypadku pomagają mu ochronić króla przed zamachem. Na dodatek na jaw wychodzą sprawy rodzinne, dotyczące śmierci matki króla.

     "Przebudzenia..." naprawdę mnie wciągnęły. Połączenie powieści fantasy z kryminałem było naprawdę ciekawym posunięciem. Z zainteresowaniem śledziłam poczynania doktora Sorena i króla Linnamena. Po jakimś czasie zorientowałam się, kto czyha na życie władcy Nort. Jednak na początku miałam więcej podejrzanych. W każdym razie spędziłam przyjemnie czas czytając "Przebudzenia..".

    Magdalena Kempna przedstawia nam kulisy władzy i zawiłe intrygi, które mają sprawić, że królestwo Nort stanie się jeszcze potężniejszym. Jednak ze swoimi zacofanymi poglądami i traktowaniem Innych ciągle pozostają w tyle za wspaniałym i nie ograniczonym Ingmarem. Ale tak naprawdę kim są Ci Inni? Już wiemy, że do tego "gatunku" należą wampiry. Ale oprócz nich w królestwie Nort żyją jeszcze wilkołaki. Mimo, że król Linnamen próbuje zetrzeć złe wrażenie po swoim poprzedniku rządzącym poprzez zachęcanie Innych do ujawnienia się, jednak większość nadal obawia się prześladowań.

     "Przebudzenia doktora Sorena" to powieść, w której roi się od intryg, spisków, dążenia do władzy, walki z zacofaniem społeczeństwa. Na uwagę zasługują także postacie króla Linnamena, doktora Sorena i jego podwładnego Fila. Wiele wątków w powieści nie zostało wyjaśnionych. Chciałabym dowiedzieć się co się będzie dalej działo. Mam nadzieję, że Magdalena Kempna nie poprzestanie na tej jednej powieści.

Polecam. 


Tytuł: "Przebudzenia doktora Sørena"
Autor: Magdalena Kempna
Wydawca: Novae Res
Rok: 2013
Ocena:  7/10
Przebudzenia doktora Sørena [Magdalena Kempna]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Novae Res

3 komentarze:

awiola on 11 stycznia 2014 15:54 pisze...

Skoro występują niedokończone wątki to pewnie autorka napisze kontynuacje. Jestem zaintrygowana.

Lara Notsil on 11 stycznia 2014 16:24 pisze...

Uuuuu kolejna książka, którą chce przeczytać :D

Tala Z on 12 stycznia 2014 22:50 pisze...

Z miła chęcią sięgnę po książkę w najbliższym czasie. Historia wydaje się być naprawdę interesująca :D

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez