poniedziałek, 30 listopada 2015

Premiery - Grudzień 2015


Hej,
jako że dziś 30 listopada, czas przyjrzeć się co tam wydawnictwa planują na grudzień. Wybrałam oczywiście te pozycje, które mnie najbardziej interesują.


"Greccy herosi według Percy`ego Jacksona" - Rick Riordan

Kto uciął głowę Meduzie? Kogo wychowała niedźwiedzica? Kto ujarzmił Pegaza? Wie to doskonale każdy heros, a Percy Jackson opowie wam o bohaterskich czynach Perseusza, Atalanty, Bellerofonta i wielu innych greckich bohaterów.

Ten zbiór opowieści w zabawnym, swobodnym stylu, do jakiego Percy przyzwyczaił już czytelników.

Wydawnictwo: Galeria Książki
Data premiery: 02.12.2015"W abecadłowie, czyli bunt literek" - Dorota Wierzbicka

Zastanawialiście się, co by się stało, gdyby któregoś dnia zniknęła na przykład literka B? Nie byłoby Bójek, nic by nas nie Bolało, ale też nie byłoby Biszkoptów ani Babć!
Gdyby zabrakło literki S, nie byłoby Słodyczy, Serdecznych Słów i Słońca! A bez literki K nie byłoby Książek – także tej, zwariowanej historii o znikających literkach i zamieszaniu, jakie to spowodowało na świecie!
Dorota Wierzbicka – na co dzień przywołująca litery do porządku w naszym wydawnictwie – w swojej debiutanckiej książeczce zaprosiła je do współpracy i ułożyła z nich cudowną historię o literkowej rewolucji, która pewnego razu ogarnęła miasteczko zamieszkane przez słowa:
"Klamka zapadła. Każda z literek
sama opuszcza zielony skwerek. 
Pierwsze się żegna ambitne A, 
reszcie literek robiąc »Pa, pa«. "
Alfabet opustoszał, a samodzielne literki w tym czasie wspaniale się bawiły. Małe czytelniczki i mali czytelnicy mogą doskonale bawić się razem z nimi – puścić wodze fantazji i podróżować po miejscach, w których rzeczy zyskują nowe znaczenie. Książka łączy to, co najlepsze: rozśmieszając, przemyca odrobinę wiedzy o współczesnym świecie.

Wydawnictwo: Literackie
Data premiery: 02.12.2015
"Inspirujące złote myśli" - Valentina Harper

Pokoloruj swoje marzenia. Podążaj za swoim sercem.
Życie to przygoda i wszystkie marzenia mogą się spełnić! Pamiętaj o nich kolorując "Inspirujące złote myśli", kolorowankę, która na każdej stronie daje nadzieję i pokrzepienie. Trzydzieści relaksujących ilustracji zaprojektowanych tak, żeby pobudzić twoją kreatywność i wzmocnić ducha.
Wypełnij kolorami kunsztowne ilustracje utalentowanej artystki Valentiny Harper i nadaj im własny, niepowtarzalny charakter. Niech radosne złote myśli będą twoją inspiracją!
Możesz też kierować się przykładami pokolorowanymi przez Marie Browning.
Wszystkie strony, wydrukowane na wysokiej jakości papierze są perforowane, więc bez trudu możesz je wyrwać i zachować. Możesz je pokolorować markerami, długopisami żelowymi, akwarelami czy kredkami.
Wydawnictwo: Amber
Data premiery: 10.12.2015

"Henryk VII. Król i jego dwór" - Alison Weir

Henryk VIII, król słynący ze swoich wpływów i wyróżniający się inteligencją, stał na czele jednego z najwspanialszych i jednocześnie najbardziej niebezpiecznych dworów w renesansowej Europie. Po raz pierwszy tak szczegółowa biografia charyzmatycznego monarchy została ukazana na tle kulturowych, społecznych i politycznych wydarzeń tamtych czasów. Alison Weir zaskakująco dokładnie opisuje życie na angielskim dworze – rywalizacje frakcji politycznych, dworską modę, uczty i turnieje, tworząc wielobarwny obraz intryg, zdrad i spisków.

Wydawnictwo: Astra
Data premiery: 11.12.2015


Grudzień nie obfituje w wiele interesujących mnie nowości.
A na co wy czekacie?

2 komentarze:

Biblioteczka Suomi on 30 listopada 2015 19:57 pisze...

Spóóóóóóóóóóóóojrz na pocztę!

Aleja Czytelnika on 30 listopada 2015 22:03 pisze...

W tym miesiącu raczej nie widzę nic dla siebie, ale to dobrze, bo i tak mam już zbyt wiele książek do przeczytania :D

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez