czwartek, 31 grudnia 2015

Najlepsze i najgorsze książki przeczytane w 2015 roku


Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Tak więc czas na pierwsze podsumowanie tego roku ( Miały pojawić się jeszcze dwie recenzje, ale nawał pracy sprawił, że czasu brakło. Może jeszcze dziś uda mi się jakąś napisać).

Przedstawię Wam najlepsze i najgorsze książki, jakie przeczytałam w tym roku. Wybrałam po pięć, tak żeby było sprawiedliwie ;-)


Najgorsze książki 2015 roku


Piątka najgorszych książek przedstawia się następująco: 
5. "Kroniki Jakuba Wędrowycza" - Andrzej Pilipiuk - a kiedyś, parę lat wstecz zaśmiewałam się, czytając pierwszą część serii o Jakubie Wędrowyczu. Nie wiem co to się porobiło, że czytając ją teraz ani nawet jednego uśmiechu we mnie nie wywołała.
4. "Zagadka Kuby Rozpruwacza" - Andrzej Pilipiuk - Skoro przeczytałam pierwszą część, to trzeba kolejne, które stoją na półce także. Niestety poprawy nie widziałam.
3. "Pożegnanie z Avonlea" - Lucy Maud  Montgomery - Uwielbiam serię o Ani z Zielonego Wzgórza, ale ostatnia część nie miała w sobie ani krzty magii, porównując poprzednie.
2. "Ciemniejsza strona Greya" - E.L.James - Był bum, z ciekawości sięgnęłam po to "cudo". Ta część jeszcze nie była aż tak tragiczna, ale ostatnia....
1. "Nowe oblicze Greya" - E.L. James - Dno, dno i jeszcze raz dno. Jedna wielka masakra ;-)Najlepsze książki przeczytane w 2015 roku


No i czas na pięć najlepszych książek:
5. "Niezłomni" C.J. Daugherty - finał serii "Dziedzictwo" był całkiem w pompkę, jak to się wyrażę. Przyjemnie się czytało.
4. "Most marzeń" - Anne Bishop - kolejna seria, ukończona w bardzo przyzwoity sposób. W sumie to była najlepsza część całego cyklu Efemery. Takie zaskoczenia to ja lubię.
3. "Korona w mroku" - Sarah J. Maas - Nie mogło zabraknąć w zestawieniu powieści o Cealenie Sardothien. Odkąd sięgnęłam po "Szklany tron", przepadłam całkowicie. Dla mnie to jest jedna z lepszych serii ever. 
2. "Morderstwo wron" - Anne Bishop - kolejna powieść Anne Bishop. Powoli staje się ona jedną z autorek, której wszystkie książki muszę przeczytać. Uwielbiam serię Inni! Już niedługo zacznę czytać "Srebrzyste wizje" i coś czuję, że znajdzie się ona w przyszłorocznym zestawieniu najlepszych książek. :-)
1. "Wyspa na prerii" - Wojciech Cejrowski - Moje namber łan tego roku! Uwielbiam książki pana Wojciecha. Chyba mam wszystkie z możliwych wydanych. Ma niesamowicie lekkie pióro i urzeka czytelnika swoim humorem. Przy "Wyspie na prerii" nie mogło być inaczej :-)Na koniec chciałabym Wam wszystkim życzyć Szczęśliwego Nowego Roku, szampańskiej zabawy Sylwestrowej, lub jak kto woli, Sylwestra spędzonego przy dobrej lekturze! :-) 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez