wtorek, 2 lutego 2016

Stosik + Liebster Award :-)


Dzień dobry!
Witam Was w lutym. Jako że styczeń obfitował u mnie w zakupy książkowe, postanowiłam się pochwalić :-) Takie posty nie będą się często zdarzać, ponieważ staram się nie kupować książek. Jak widać, niezbyt mi to wychodzi :)
Ale do rzeczy. Oto moje nowe nabytki:
No nie mogłam nie pochwalić się ze zdobyczy roku! Kocham tą serię i polowałam na te książki od bardzo dawna. Był wielki kłopot, ponieważ pierwszy tom "Pisane szkarłatem" jeszcze niedawno był niedostępny. Dosłownie we wszystkich księgarniach. Więc jak tylko zobaczyłam, że jest ona na nieprzeczytane.pl wydałam z siebie wielki pisk i pędem rzuciłam się do zamówienia :-) Od razu wszystkie trzy, w bardzo przystępnej cenie. 

1. "Dżozef" - Jakub Małecki - zakupione w promocji na empik.com. Polowałam na tę książkę od bardzo dawna.
2. "Czarna księga sekretów" F.E. Higgins - zakupione w promocji na empik.com. Dopiero niedawno zorientowałam się, że w domu mam drugą część tej książki. Dobrze, że jeszcze nie zaczęłam jej czytać, bo miałabym zonka.
3. "Kreowanie wizerunku część 1. Kolor" - Dominika Zaborowska. Zakupione w przedsprzedaży. Cudowna książka cudownej kobiety, która posiada wielką wiedzę na temat tego, jak dobrać kolory i fasony ubrań, aby wyglądać jak najkorzystniej! :-)
4. "Obietnica pod jemiołą" - Evans - prezent od Madzi. Dziękuję!
5. " Ginekolodzy" - Jurgen Thorwald - zakupione na nieprzeczytane.plTe dwie pozycje otrzymałam od kochanej Madzi! Dziękujemy razem z Emilcią!


Książki zakupione po 6,99 w promocji w Tesco :-) Głównie z myślą o córeczce.

"Białą różę" Amy Ewing otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar. Dziękuję!
Wszystkie kolorowanki zakupione gdzieś tam przeze mnie :-) Mam tego mnóstwo, jeszcze przydałoby się wydłużyć dobę, może wtedy znalazłabym chwilę na kolorowanie. 


**********************************

LIEBSTER AWARD

Zostałam nominowana do Liebster Award przez książkowego Termita. Dziękuję :-)

1. Jaki jest twój ulubiony autor/autorka? Dlaczego?
To się zmienia u mnie często. Aktualnie pałam wielką miłością do Anne Bishop. Jestem zauroczona jej serią Inni. Przeczytałam także cykl Efemera i pewnie niedługo sięgnę po cyk Czarne Kamienie :-) 
Oprócz tego oczywiście kocham Martę Kisiel! Kocham jej "Dożywocie", uwielbiam jej styl i humor. "Nomen Omen" czeka na półce, a jak tylko pojawi się "Dożywocie 2" stanę pierwsza w kolejce do księgarni.
Bardzo sobie cenię Wojciecha Cejrowskiego. Mogłabym bez końca czytać o jego podróżach dookoła świata. Każdą jego książkę muszę mieć u siebie :-)
Mogłabym tak wymieniać i wymieniać. Ale to w sumie na tą chwilę główna trójka moich ulubionych autorów. Kolejność przypadkowa. W sumie to muszę kiedyś stworzyć takie Top10 :)

2. Jak spędzasz/zamierzasz spędzić tegoroczne ferie zimowe?
No cóż, troszkę za stara jestem na ferie zimowe. Zapewne będę je spędzać w pracy :-)
Czas ferii już dawno miną w moim przypadku :)

3. Czy według Ciebie są filmy, które wypadają lepiej niż ich książkowe odpowiedniki? Jak tak, to jakie?
Szczerze? Chyba się z takim jeszcze nie spotkałam. Jeśli Wy tak, to napiszcie mi jakie to filmy były -  chętnie obejrzę. Za to mogłabym wymieniać filmy, które są totalnym chłamem w porównaniu z książkami. I to aż boli, kiedy ogląda się takie ekranizacje (Percy Jackson, Miasto kości...;-). I własnie takie filmy mogą zniechęcić do sięgnięcia po książkę. A szkoda.

4. Wolisz czytać kryminały, czy powieści fantastyczne?
Po kryminały sięgam bardzo rzadko. Od zawsze kocham fantastykę i chyba to się nigdy nie zmieni. Uwielbiam ten gatunek. Cenię go sobie za to, że mogę przenieść się w świat wyobraźni i totalnie zapomnieć o rzeczywistości. Przy fantastyce wychodzi mi to najlepiej.

5. Jak wygląda twój idealny poranek?
No jak to jak? Śniadanie do łóżka, kawa, książka i święty spokój! Och, marzę o takim poranku! Ale przypuszczam, że mogę sobie tylko pomarzyć o nim przez najbliższe kilkanaście lat.

6. Dlaczego uważasz, że warto czytać książki?
Matko, to tak jak spytać czemu jesz słodycze? Czytanie to sama przyjemność. Nie dość, że poszerzamy swoje słownictwo, to wzbogacamy naszą wyobraźnie. Myślę, że ludzie czytający mają łatwiej w życiu właśnie dlatego, że mogą choć na jakiś czas oderwać się od codziennych problemów. Można by tak wymieniać i wymieniać :-)

7. Gdybyś mógł wyprowadzić się w dowolne miejsce na Ziemi, gdzie by to było?
Totalne odludzie! 

8. Jaki książkowy bohater miałby szanse na zostanie twoim najlepszym przyjacielem w prawdziwym życiu?
Bo ja wiem.. chyba byłoby to Licho albo Krakers z "Dożywocia". Albo oboje naraz! Licho rozczulałby mnie na każdym kroku, a Krakers rozpieszczał różnymi przysmakami ;-)

9. Masz raczej duszę artysty, czy sportowca?
Są dni, kiedy jestem artystą, a są dni kiedy zamieniam się w sportowca. ;-) Czasami rozpiera mnie taka energia, że mogłabym biec, ćwiczyć, machać hantlami non stop. A są dni kiedy mam takiego lenia, że najchętniej zaszyłabym się gdzieś na jakimś odludziu. 

10. Wolisz zimę czy lato? Dlaczego?
Oczywiście, że lato. Jestem ssakiem ciepłolubnym i jak tylko temperatura spada poniżej -5 szczękam zębami i najchętniej zakopałabym się w kocu z ciepłą herbatą.

No to chyba tyle na dziś :) Miłego dnia.
A niebawem możecie spodziewać się recenzji książki "Biała róża" Amy Ewing :-)


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez