poniedziałek, 4 listopada 2013

High Five! - Moje ulubione filmy - nowy cykl na blogu.


HIGH FIVE! to nowa akcja, w związku z którą na blogu pojawiać się będą rankingi ulubionych, najlepszych, najbardziej interesujących, bądź najgorszych książek, filmów, gier, postaci, itp...

Dzięki temu zarówno czytelnicy mogą poznać bliżej blogerów, jak i blogerzy czytelników, jeśli ci będą chętni na podzielenie się swoimi przemyśleniami i opiniami. 
Już od dłuższego czasu chciałam wziąć udział w tej zabawie. Nie ukrywam, że będzie to taki malutki zapychacz między recenzjami. No bo przecież nie samymi recenzjami bloger żyje, prawda? :) Może dzięki tej zabawie poznam też wasze opinie na różne tematy. Może nawet kilka osób będzie miało taki sam gust jak ja - fajnie by było. :)

Zaczynamy od rankingu ulubionych filmów. Ciężko będzie wybrać tylko pięć bo jest ich o wiele więcej. Ale się postaram. Kolejność przypadkowa.

   

Incepcja (Inception 2010)

W czasach, w których technologia pozwala na wchodzenie do świata snów, pewien złodziej ma za zadanie wszczepić myśl do śpiącego umysłu.

    Niezwykła i wciągająca fabuła już od pierwszych kilku minut. Efekty wbijają w fotel. Świetnie wymyślona intryga. Fakt, na początku trudno ogarnąć o co chodzi w tym filmie, ale myślę że warto pogłówkować. Im dalej oglądamy, tym bardziej nas kolejne elementy układanki zaskakują. Naprawdę warto!

Siedem dusz  (Seven Pounds, 2008)

Mężczyzna przedstawiający się jako urzędnik podatkowy pojawia się w domach siedmiu śmiertelnie chorych dłużników, by sprawdzić jakimi są ludźmi. Ma dla nich niezwykły dar.


     Jeden z niewielu filmów, przy którym płakałam jak bóbr praktycznie co chwilę. Przepiękna i wzruszająca opowieść o człowieku, który chce odpokutować swoją winę, poświęcając własne zdrowie i nie tylko. Za każdym razem, kiedy oglądam "Siedem dusz", jestem zawsze tak samo wzruszona.
Władca Pierścieni: Trylogia (The Lord of The Rings, 2001-2003)

Podróż hobbita z Shire i jego ośmiu towarzyszy, której celem jest zniszczenie potężnego pierścienia pożądanego przez Czarnego Władcę - Saurona.

Drużynę Pierścienia rozbito, zdesperowany Frodo za wszelką cenę chce wypełnić powierzone mu zadanie. Aragorn z towarzyszami przygotowuje się, by odeprzeć atak hord z Isengardu.

Aragorn jednoczy siły Śródziemia szykując się do bitwy, aby odwrócić uwagę Saurona od podążających w kierunku Góry Przeznaczenia hobbitów.

      Tej trylogii chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Zekranizowana z wielkim rozmachem trylogia Tolkiena czaruje widzów zapierającymi dech w piersiach widokami i efektami. Mogłabym oglądać tą trylogię kilkadziesiąt razy i chyba by mi się nigdy nie znudziła. Śmiem stwierdzić, że jest to najlepsza ekranizacja książki ever. Zaplątani (Tangled 2010)

Żyjąca na odludziu Roszpunka, której włosy mają magiczną moc, marzy, by poznać świat. Jej przepustką do wolności jest czarujący łotrzyk Flynn.        Przezabawna i urocza opowieść nie tylko dla dzieci. Od początku zapałałam wielką miłością do słodkiego gekona Pascala i zbuntowanego konia, którego imienia już nie pamiętam. Ta dwójka sprawiała, że co chwilę wybuchałam gromkim śmiechem. Ta animacja zapadła mi najbardziej w pamięć i stała się moją ulubioną. Do tego przepiękna ścieżka dźwiękowa. Ach, muszę znowu sobie obejrzeć Zaplątanych. 

Chłopiec w pasiastej piżamie (The Boy in the Striped Pyjamas,2008)

8-letni syn niemieckiego oficera SS zaprzyjaźnia się z żydowskim chłopcem przebywającym w obozie.


       Kolejny wzruszający i zarazem szokujący (przynajmniej dla mnie) film, a raczej ekranizacja książki. Włączając ten film za bardzo nie wiedziałam czego się spodziewać. W trakcie oglądania zaczęło powoli do mnie docierać, jak on się skończy. Jednak mimo tego, że spodziewałam się takiego zakończenia, byłam w wielkim szoku i dość długo nie mogłam się otrząsnąć z uczuć, które ten film u mnie wywołał. 
**************************************************

A jaka jest wasza ulubiona piątka filmów? Piszcie w komentarzach. Naprawdę jestem ciekawa :)


Miłego dnia!
 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez