wtorek, 28 lutego 2017

BOOK TOUR: "Co mnie zmieniło na zawsze" - Amber Smith


Cześć, dziś kolejna książka, przeczytana w ramach Book Tour. Organizatorką jest autorka bloga "Wyznania uzależnionej od..książek"
     Eden jest zwykłą nastolatką. Nie należy do osób przebojowych. Ale wystarcza jej to co ma. Jest cichą, skromną i spokojną dziewczyną, która nie wymaga zbyt wiele. Do czasu. Jedno zdarzenie, tragedia sprawia, że Eden zmienia się całkowicie. Osoba, której ufała bezgranicznie krzywdzi ją w najohydniejszy sposób. Najlepszy przyjaciel jej brata zgwałcił ją. Eden nie potrafi sobie z tym poradzić, jednocześnie nie może nikomu powiedzieć o tym co się stało. To sprawia, że dziewczyna coraz bardziej niszczy siebie....
        Amber Smith poruszyła bardzo trudny temat. Temat, który dotyka wiele dziewczyn. Ciężko po takim wydarzeniu dojść do siebie. A jeszcze ciężej wyjawić, że zostało się zgwałconym. Często ofiary gwałtu są zdane na siebie. Strach przed wyjawieniem prawdy, przed tym co inni będą mówić na ten temat. A poza tym strach przed samym sprawcą. Bo to przecież on też może swoją ofiarę zastraszyć. Tego właśnie doświadczyła Eden. I tutaj możemy obserwować, jak taka trauma może zniszczyć życie bardzo młodej osobie. Destrukcja. To słowo ciągle mi się nasuwało podczas czytania tej powieści. Eden nie widzi żadnego rozwiązania i jedyne co może zrobić, to spróbować zatracić się, traktując swoje ciało jak nic nie znaczące naczynie.
    To, jak Amber Smith przedstawiła nam Eden skłania do myślenia. Jak łatwo jedno wydarzenie może zmienić człowieka. Eden z wrażliwej i spokojnej dziewczyny zamienia się totalnie zbuntowaną osobę, dla której nie liczy się to co czują inni. To jest jej tarcza, jej sposób aby zapomnieć o tym co ją spotkało. Jednak to tylko pogłębia jej nienawiść do samej siebie i sprawia, że stacza się na samo dno.
     Najsmutniejsze w tej całej historii jest to, że Eden nie ma w nikim oparcia. Nikt wśród jej najbliższych nie zdaje sobie sprawy, jaka tragedia spotkała dziewczynę. I jeszcze gorszy jest fakt, że bardzo często taka sytuacja ma miejsce w prawdziwym życiu. Amber Smith pokazuje nam, jak ważne jest oparcie ze strony najbliższych. Jedna osoba, która jest w stanie dotrzeć do pokrzywdzonej może pomóc podnieść się po tragedii. 
    "Co mnie zmieniło na zawsze" nie jest łatwą książką, ale jakże ważną. Zwraca naszą uwagę na poważny problem, jakim jest gwałt i fakt jakże często ofiary muszą zmagać się z tą tragedią same. I tylko drugi człowiek może pomóc nam podnieść się po takiej krzywdzie. Jednak po czymś takim nic już nie będzie takie samo.Tytuł:  "Co mnie zmieniło na zawsze"
Autor: Amber Smith
Wydawca: Feeria Young
Rok: 2016
Ocena:  8/10

Co mnie zmieniło na zawsze [Amber Smith]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez