piątek, 30 sierpnia 2013

"Wymarzony dom Ani" - Lucy Maud Montgomery


         Po raz kolejny miałam okazję przypomnieć sobie dalsze losy mojej ulubionej bohaterki literackiej Ani.

          Spełnia się jedno z największych marzeń naszej uroczej Ani. W końcu zostaje doktorową Blythe i może zamieszkać w swoim wymarzonym domu na Przystani Czterech Wiatrów. Dla młodego małżeństwa zaczyna się nowy rozdział w życiu - jeden z najpiękniejszych. Mogą cieszyć się swoim szczęściem. Ania i Gilbert bardzo szybko zyskują wspaniałych przyjaciół - kapitan Jim, stary żeglarz, który raczy swoimi wspaniałymi opowieściami o przygodach, jakie przeżył. Ewa Moore młoda dziewczyna, która na pozór jest smutną i zgorzkniałą osobą zostaje najlepszą przyjaciółką Ani. Nie było to łatwe, ale urok pani doktorowej działa na wszystkich. Państwo Blythe w swoim wymarzonym domku spędzają piękne chwile, ale też i smutki..


          Książki Lucy Maud Montgomery chyba nigdy mi się nie znudzą. Ania czaruje mnie tak samo jak dziesięć lat temu. Tak naprawdę nie wiem co mogłabym jeszcze napisać o książkach tej autorki. Jedne są gorsze drugie lepsze, jak u każdego pisarza. Dlatego też może skupię się na nowych bohaterach powieści.

          Kapitan Jim oczarował mnie totalnie swoją dobrocią i talentem do opowiadania swoich historii. Polubiłam go od razu. To jest chyba jedna z najbardziej wyróżniających się postaci pobocznych wśród wszystkich przeczytanych przeze mnie części o Ani do tej pory. Na uwagę zasługuje także postać Ewy Moore. Z początku bardzo ostrożna i zamknięta w sobie kobieta, która pała nienawiścią do każdej osoby, która jest szczęśliwa. Na jej zgorzknienie miało wpływ niezbyt szczęśliwe dzieciństwo. Jednak pod wpływem Ani i przyjaciół kobieta się zmienia w czarującą osobę. Bardzo ciekawa postać z niej. Chwilami mnie nawet intrygowała.

           Do czego mogę się przyczepić to to, iż za mało ponownie było postaci Gilberta w książce. Krótkie epizody, w których się pojawiał to chyba zdecydowanie za mało, jako że jest zaraz po Ani głównym bohaterem serii. 

         "Wymarzony Dom Ani" to kolejna przeurocza opowieść o mojej rudowłosej ulubienicy, która stała się już prawdziwą kobietą, jednak nie straciła tej dziecięcej radości, którą zawsze miała w sobie. I być może właśnie ta cecha sprawia iż jest taka czarująca. 

Polecam! :)

Tytuł: "Wymarzony dom Ani"
Autor: Lucy Maud Montgomery
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok: 1998
Ocena:  7/10
Wymarzony dom Ani [Lucy Maud Montgomery]  - KLIKAJ I SłUCHAJ ONLINE

Książka przeczytana w ramach wyzwań:
5 komentarze:

Ivka on 30 sierpnia 2013 12:45 pisze...

Gdybym tylko miała te ksiażki gdzieś w zanadrzu, bardzo chętnie jeszcze raz bym przeczytała :-)

Ivka on 3 września 2013 14:03 pisze...

Mam wszystkie za wyjątkiem pierwszej części, która została w pociągu;( Pamiętam że przeczytałam wszystkie i przy każdej dobrze się bawiłam! Teraz jakoś bardziej w głowie mam filmy z Anią:)

Ivka on 3 września 2013 14:22 pisze...

Hehe, ja po przeczytaniu pierwszych dwóch części obejrzałam wszystkie filmy o Ani :)

Ivka on 17 września 2013 21:46 pisze...

Witam!

Zapraszam do wzięcia udziału w zabawie. Nie jest to obowiązkowe, choć nie ukrywam, że chciałabym poznać Twoje odpowiedzi.

http://laranotsil.blogspot.com/2013/09/nominacja-do-liebster-award_17.html

Książki do poduszki on 13 października 2013 19:29 pisze...

Do Ani mam ogromny sentyment, do dziś na mojej półce znajduje się cała seria do której na pewno jeszcze powrócę. Pozdrawiam ciepło;)

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez