piątek, 19 sierpnia 2016

BOOK TOUR: "Noc perseidów" - Edyta Świętek


      Po raz drugi udało mi się wziąć udział w akcji Book Tour, organizowanej przez autorkę bloga Literacki Świat Cyrysi. Tym razem sięgnęłam po książkę polskiej autorki. Czy powieść spełniła moje oczekiwania? O tym już za chwilę.
       Wydawałoby się, że Emilia Juszczyk i Tomasz Szewczuk to para idealna, bez żadnych problemów. Znają się od dzieciństwa, każdą wolną chwilę spędzali razem. Nie dziwi więc fakt, że oboje twierdzili, że są dla siebie stworzeni. Bo przecież tak jest zapisane w gwiazdach. Poza tym ich miłość jest wieczna. Jednak do czasu.
     Emilię i Tomka tak naprawdę dzieli wszystko. Ona, dziewczyna bez wykształcenia, która lubi swoją pracę - jest sprzedawczynią w miejscowym sklepie spożywczym. On - wykształcenie prawnicze, praca w kancelarii. Tomek lubi garnitury i eleganckie ubrania. Im bliżej do ślubu pary, mężczyźnie coraz bardziej te różnice zaczynają przeszkadzać. Tomek zaczyna mieć wątpliwości. I wtedy na scenę wkracza Adrianna - zupełne przeciwieństwo Emilki. Zadbana, pewna siebie, lubiąca zabawę i dobre ciuchy. Czy Tomek zdoła oprzeć się powierzchowności Adrianny? Tego musicie dowiedzieć się sami.
       Przyznam szczerze, że zaczynając czytać książkę "Noc perseidów", nie oczekiwałam od niej zbyt wiele. Ot, pewnie zwykły romans. Im dalej wgłąb, tym bardziej docierało do mnie, jak bardzo się myliłam. To nie jest lekka lektura z romansem w tle. Edyta Świętek porusza trudne tematy. Każda decyzja niesie za sobą skutki. I przyjdzie ponieść nam konsekwencje. To jeden z nich. Autorka także zmusza nas do refleksji nad życiem i tym, co jest w życiu najważniejsze. Nie liczy się uroda, powierzchowność, bo to przemija. A bogactwo nie oznacza szczęścia. Niby to takie proste i oczywiste, ale często o tym zapominamy. 
      Bohaterowie "Nocy perseidów" zapadają w pamięć. Nie sposób przejść obok  nich obojętnie. Jednych się kocha, inni wzbudzają w czytelniku nienawiść a czasem wręcz wstręt. Tutaj nie ma bohaterów nijakich. Nie są to też postacie wyidealizowane. Każdy z nich ma coś na sumieniu, co sprawia że są nam jeszcze bliżsi, albo jeszcze bardziej ich nienawidzimy. Oj tak. 
      "Noc perseidów" to powieść o namiętności, miłości, zdradzie, nieszczęściu  a zwłaszcza o marzeniach. Tak, tutaj marzenia odgrywają główną rolę. Bo podobno marzenie, które pomyślisz w Noc Perseidów się spełnia. Jednak trzeba czasem uważać na to, o czym się marzy, bo to naprawdę może się spełnić. 
     Czy polecam powieść Edyty Świętek? Tak, zdecydowanie zasługuje ona na uwagę. Nie znajdziecie tutaj przesłodzonego romansu i typowego szczęśliwego zakończenia. Tak jak zwykłego człowieka spotykają szczęśliwe i złe chwile, tak samo jest z bohaterami "Nocy Perseidów". Warto sięgnąć po tę pozycję.

Tytuł:  "Noc perseidów"
Autor: Edyta Świętek
Wydawca:  Replika
Rok: 2016
Ocena:  7/10
Noc Perseidów [Edyta Świętek]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

Dziękuję autorce bloga Literacki Świat Cyrysi oraz Wydawnictwu Replika za możliwość przeczytania powieści :-)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez