piątek, 23 grudnia 2016

TOP 10 - Ulubione świąteczne filmy


No cześć! Jutro Wigilia. Jak ten czas zleciał! Zapewne u większości z Was trwają gorączkowe przygotowania do Świąt. Ja w tym roku podchodzę do nich na wyjątkowym luzie. Bez spiny i tym podobnych. Pewnie też dlatego, że jadę na Wigilię do teściów i nie muszę zbyt wielu rzeczy przygotowywać. Mimo wszystko chcę, aby te święta były bardziej poświęcone najbliższym. Bo to właśnie jest najistotniejsze. Całe święta mam zamiar poświęcić mojej córeczce. Niech to będzie dla niej wyjątkowy czas, kiedy mamę ma tylko dla siebie :-) Dzięki Emilce ponownie Święta Bożego Narodzenia nabrały wyjątkowości i magii. Dziękuję, córeczko, że jesteś!

Wracając do tematu, dziś przedstawię pierwszą z dwóch list TOP10. Podzielę się z wami moimi ulubionymi świątecznymi piosenkami i filmami. Zapewne niczym was nie zaskoczę,większość będziecie znać. Dziś będzie o filmach :-)

Ulubione filmy świąteczne.
Kolejność przypadkowa

 1. "Opowieść wigilijna"

Klasyk, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Cudowna opowieść z morałem, dająca do myślenia. Czasem warto przystanąć i zastanowić się nad sensem świąt. Po co gnać na łeb na szyję, za prezentami, po co spędzać całe dnie w kuchni? To tylko nam odbiera istotę i magię świąt. 

 2. "Atrur ratuje gwiazdkę" 

Animowana opowieść dla całej rodziny. Sympatyczna i w ogóle. Bardzo fajnie się ją ogląda. :-)
 3. "Ekspres Polarny" 

Kolejna cudowna bajka dla całej rodziny, przy której łezka się momentami kręci. Obowiązkowe must have na każde święta! 4. "Holiday"

Los lubi płatać figle. Dowodem na to są bohaterowie "Holiday". Czasem zwykły przypadek wystarczy, żeby znaleźć miłość swojego życia. Wzruszająca opowieść. 5. "Kevin Sam w domu"

Kevina nikomu przestawiać nie trzeba, prawda? Klasyk nad klasykami! Święta bez Kevina to żadne święta! Uwielbiam tę komedię i chyba nigdy mi się nie znudzi. :-) 6. "Love Actually - To właśnie miłość" 

Kolejny klasyk, który pierwszy raz obejrzałam...rok temu. Naprawdę! Wcześniej jakoś mi się nie obił o uszy. Pamiętam tylko fragmenty, które kiedyś tam widziałam w telewizji. Przeurocza opowieść o kilku osobach, które próbują ogarnąć swoje życie. A świąteczny czas jest idealny do tego, żeby zastanowić się nad tym co jest dla nas najważniejsze. 

 7. "Listy do M."

Polska wersja "Love actually". I mimo, że widać podobieństwa w konstrukcji filmu, nie odbiera mu to uroku. Cudowny film, idealny na święta. Możemy się pośmiać, ale i zdarzy nam się też uronić łzę. I Ci małoletni bohaterowie trafiają prosto do naszego serca!

8. "Listy do M. 2"

Druga część "Listów do M". I wcale nie gorsza. Miło się ogląda, naprawdę :-).
9. "Cud na 34 ulicy"

Oglądałam ten film bardzo, bardzo dawno temu i niewiele w sumie z niego pamiętam, ale wiem, że mi się podobał. W tym roku na pewno go sobie przypomnę. 
10. "Strażnicy marzeń"

Przecudowna (tak wiem, nadużywam tego słowa ;)) opowieść o tym, że warto wierzyć. Warto wierzyć w marzenia! Warto wierzyć we Wróżkę Zębuszkę, Dziadka Mroza, Mikołaja, Wielkanocnego Zająca! Dzięki temu nasze dzieciństwo i naszych dzieci jest wyjątkowe i szczęśliwe!

           Przypuszczam, iż w przyszłym roku takie TOP kształtowałoby się inaczej. Jest wiele filmów, których jeszcze nie oglądałam, a wiem, że mogą mi się spodobać. Na ten rok mam w planach obejrzeć m.in. "Cztery gwiazdki", "Miasteczko Halloween" (mój faworyt), "Czekając na cud", "Królewskie święta", "12 choinek", "Świąteczna melodia", "W śnieżną noc", "Świąteczny pocałunek", "12 randek", "12 życzeń" itp. Oglądaliście któryś z nich? 


Polećcie mi inne filmy świąteczne, które warto obejrzeć :-)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez