środa, 20 listopada 2013

"Dziedzictwo" - C.J. Daugherty


     "Dziedzictwo" to druga część serii Nocna Szkoła, napisanej przez C.J. Daugherty. "Wybranych" recenzowałam już jakiś czas temu, teraz kolej na drugi tom.

     Allie po krótkiej przerwie wraca do szkoły. Przed nią i resztą uczniów Akademii Cimmerii jest sporo pracy przy pomocy w odbudowie pomieszczeń szkolnych, aby jak najszybciej pozbyć się skutków pożaru. Atmosfera w szkole jest napięta. Uczniowie ciągle pamiętają o wydarzeniach sprzed kilku tygodni. I wszyscy wiedzą, że Nathaniel nie spocznie, póki nie otrzyma tego, czego chce. Dodatkowo nauczyciele podejrzewają, że w szkole Nathaniel ma swojego szpiega. Teraz już nikomu nie można ufać.     
       Allie także ma dylemat. Jest z Carterem, ale jej myśli coraz częściej zaprząta Sylvain. Nie jest pewna swoich uczuć, na dodatek nie wie któremu z chłopców może zaufać. Na dodatek jej przyjaciółka Jo zaczęła się dziwnie zachowywać. Kogo wybierze Allie? Co się dzieje z Jo? Kto jest szpiegiem ? Same tajemnice otaczają Akademię Cimmerię. 
   
     Główni bohaterowie "Dziedzictwa" przechodzą przemianę w porównaniu z pierwszą częścią. Allie nie jest już tą zbuntowaną dziewczyną w stroju emo. Carter przestał być taki tajemniczy i powoli dowiadujemy się czegoś więcej na temat jego przeszłości. Sylvain też wydaje się być zupełnie inny. Próbował skrzywdzić Allie, a teraz stara się odpokutować swój grzech. O dziwo dziewczyna mu wybacza, a na dodatek zaczyna żywić do niego jakieś uczucia. Cóż, ja osobiście nigdy bym nie potrafiła zapomnieć. I postać Sylvaina jakoś wydaje mi się być podejrzana. Nie wiem co tym chłopakiem kieruje, ale mam nadzieję, że w następnej części wszystko się wyjaśni, jakie on ma zamiary. Ja, na miejscu Allie, na pewno bym mu nie ufała.

      "Dziedzictwo" pochłonęłam w zastraszającym tempie, podobnie jak "Wybranych". Autorka już od pierwszych kilku stron buduje napięcie, a akcja gna jak szalona. No, może oprócz wątku miłosnego, który rozwija się powoli, ale można łatwo się domyślić w jakim kierunku zmierza. Za to wątek kryminalny od początku nabiera tempa. Wciągnęłam się totalnie w wydarzenia dziejące się w Akademii Cimmerii i po skończeniu książki żałowałam, że to już koniec.

          Jednego żałuję - szkoda, że polskie wydanie "Wybranych" i "Dziedzictwa" nie mają takich okładek, jak zagraniczne. Zdecydowanie bardziej podobają mi się niż nasze. Jakoś bardziej do mnie przemawiają.

      Drugi tom serii Nocna Szkoła jest tak samo dobry, jeśli nie lepszy, niż pierwszy. Od C.J. Daugherty dostajemy wspaniałą rozrywkę na ładnych kilka godzin. Jedyne nad czym mogę ubolewać to to, że książka kończy się tak szybko, a na kolejną część musimy poczekać. 

Polecam.


Tytuł: "Dziedzictwo"
Seria: Nocna Szkoła cz. 2
Autor: C.J. Daugherty
Wydawca: Wydawnictwo Otwarte
Rok: 2013
Ocena:  8/10
Dziedzictwo [C.J. Daugherty]  - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

9 komentarze:

Kinga on 20 listopada 2013 15:46 pisze...

Konieczni muszę przeczytać!

Unknown on 20 listopada 2013 17:43 pisze...

Jestem już po obu i aktualnie przeszukuję internet w poszukiwaniu trzeciej po angielsku :D To jedna z moich ulubionych serii :) Jak chcesz, recenzja u mnie ^^

klucz do wyobraźni on 20 listopada 2013 19:38 pisze...

Cieszy mnie Twoja recenzja, bo oba tomy jeszcze przede mną

Katarzyna K | Pasieka Kulturalna on 20 listopada 2013 20:16 pisze...

Nie spotkałam chyba negatywnej recenzji tej książki :)

Oli on 20 listopada 2013 21:46 pisze...

Muszę wreszcie przeczytać pierwszą część :)

Unknown on 21 listopada 2013 22:37 pisze...

Książka fajna i wciągająca. Z niecierpliwością czekam na kontynuację :D

Unknown on 28 listopada 2013 07:55 pisze...

Oooo mam ochotę na tą książkę od jakiegoś czasu, ale brak wolnej chwili ;c
xo, A.

Anonimowy pisze...

Wie ktoś skąd można ją ściągnąć w pdf-ie?

Sophie di Angelo on 26 kwietnia 2014 09:25 pisze...

Jestem pewna, że kolejny tom - Zagrożeni spodoba Ci się jeszcze bardziej. :) Naprawdę fajna seria!

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez