piątek, 31 maja 2013

Dzień 31 - Książka, która może zastąpić papier toaletowy


Co prawda dnia 31 w miesiącu z książkami nie ma, aczkolwiek czerpiąc z pomysłu Francuza postanowiłam dodać ją, bo wydaje mi się bardzo interesująca. ;-)
Dziękuję!


*************************

Tytuł: "Pamiętniki wampirów"
Autor: L. J. Smith
Wydawca:  Wydawnictwo Oficynka
Rok: 2010-2013
Liczba stron:  ok. 2800
Gatunek:  fantastyka

Przyznam szczerze, że nie czytałam "Pamiętników wampirów". Albo inaczej - próbowałam, ale udało mi się przebrnąć przez pierwsze kilkanaście stron. Postać Eleny już od początku totalnie mnie zniechęciła do kontynuowania lektury. Pusta blondyna, myśląca tylko o sobie. Książka poszła w kąt i więcej nie mam zamiaru do niej wracać. Dlatego też właśnie ta seria mogłaby idealnie zastąpić papier toaletowy. ;-)
Oglądałam serial na podstawie tych książek i nie powiem wciągnął mnie aż do sezonu 4. Teraz to, co scenarzyści zrobili z tym serialem to jakaś totalna masakra i żenada. Dlatego darowałam sobie i serial. Szkoda mych oczu na ekranizację i na książkę.


******************************************************************************


Tytuł: "Grabarz"
Autor: Krzysztof Haczyński
Wydawca:  Wydawnictwo Novae Res
Rok: 2013
Liczba stron:  102
Gatunek:  fantastyka
Moja recenzja

Postanowiłam zamieścić jeszcze jedną książkę w tej kategorii. Jakiś czas temu ją recenzowałam. Recenzja oczywiście nie należy do tych wychwalających tę pozycję. Wręcz przeciwnie. W sumie to trochę żałuję, że poświęciłam na nią czas. Mogłam go spożytkować na lepszą lekturę niż "Grabarz". Tak więc i ta powieść/powiastka pretenduje do miana książki, którą można zastąpić papier toaletowy.

5 komentarze:

Anna Flasza-Szydlik on 31 maja 2013 10:15 pisze...

Pamiętniki słuchałam w formie audiobooka, podobały mi się ze wględu na lektorkę, ale gdzieś w połowie przyszła refleksja, że strasznie to głupie wszystko ;).
W serialu chyba ma być spinoff, może być ciekawie.

awiola on 31 maja 2013 11:55 pisze...

Jeśli chodzi o książkę "Pamiętniki wampirów" to nie chce nawet wspominać wszystkich części. To była istna katorga przy czytaniu. A serial nadal oglądam z zainteresowaniem. Czekam teraz na piąty sezon.

monalisap on 31 maja 2013 16:59 pisze...

Również zaczęłam czytać "Pamiętniki wampirów" ale daleko nie dotrwałam. Natomiast serial wg świetny (przynajmniej do 3 sezonu) teraz średni się niestety zrobił.

Paulina Król on 31 maja 2013 19:34 pisze...

Haha, ostro :) Ok, będę wiedziała, czego unikać :)

greenwaver@net on 6 czerwca 2013 09:32 pisze...

...z seriali o podobnej tematyce polecam
'True Bood':)

Prześlij komentarz

Jeśli już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. :-)

 

Copyright © 2008 Green Scrapbook Diary Designed by SimplyWP | Made free by Scrapbooking Software | Bloggerized by Ipiet Notez